Základní článek Hnutí Brontosaurus Slunovrat
Hic sunt leones
14.-24.7.2010

Hic suny leones
      Loď vyplouvá. Zbývá ještě spousta neobjevených míst na mapách, které jsou před námi skryty. Cíl je daný, ale cesta je nebezpečná. Je jen na tobě, zda najdeš dostatek odvahy, vydat se tam, kam žádný člověk před tebou ještě nevkročil.

 

Zveme tě na letní prázdninový pracovně zážitkový kurz/tábor, který se bude konat na Vysočině od 14. do 24. července. Je určený pro mladé lidi od 17ti let, kteří mají chuť měnit svět kolem sebe i v sobě k lepšímu.

PrácePoněvadž je to i pracovní tábor (součástí programu je i práce na pomoc přírodě), bude se tam pracovat -- budeme kosit a stahovat trávu z rozmáčených luk, kam například nemůže "těžká" technika. Pokud kosit neumíš, vůbec to nevadí (aby tě to neodrazovalo) -- kosit se budeš moci naučit, ale i další práce bude dostatek.

TajemstvíNo a aby to nebylo jen tak pracovní, bude i mimopracovní program. Z toho ti ale moc neprozradíme, protože to je překvapení :-) - nebude tam nuda, to nám věř :-).


Příprava svačinyJídlo si připravujeme sami na ohni (hrnce máme :-)), z několika důvodů upřednostňujeme téměř bezmasou stravu. Pokud bys měl nějaké zvláštní nároky (třeba makrobiotické), domluvit se dá vždycky.


Jak si usteleme, tak si lehneme ;-)A jak spíme? Budeme spát ve vlastních spacácích (teda každý v tom svém :-)) na karimatkách v teepee nebo venku (ne, že bychom se nevešli, ale občas lidi rádi spí jen tak pod širákem).

Počítáme tak s 16ti účastníky, takže to nebude masová akce. Věkový limit máme stanovený od 17 let (pokud Ti ale teprve letos 17 bude a vážně bys chtěl přijet, není to něpřekonatelné pravidlo).

A teď k ceně. Jistě chápeš, že jedenáctidenní pobyt bude něco stát -- ano. Nejradši bychom byli, kdyby dobrovolníci/účastníci nemuseli platit nic -- i když si prací vyděláme na podstatnou část nákladů, museli jsme stanovit účastnický příspěvek 500Kč.

Často pokládané otázky

Co mám udělat, když se chci přihlásit?
Zkusit to přístí rok o něco dřiv (jestli budeme organizovat, kdo ví, co bude za rok). Tento rok už máme plno.

Jaké je "výběrové řízení"?
Po tom, co od tebe dostaneme vyplněný dotazníček a poradíme se, dáme ti vědět. Dotazníček (resp. odpovědi) je pro nás vlastně jediným kriteriem výběru. Strašně neradi někoho odmítáme, většinou jen kvůli kapacitním možnostem.

Jak se dostanu k dotazníčku?
Napiš nám svou poštovní adresu a my ti jej pošleme.

Je k dispozici elektronická verze dotazníčku?
Byli bychom nejradši, kdybysme měli dotazníček v papírové podobě, například kvůli jeho ozvláštnění, které může zájemce na něj doplnit. Dotazníček máme i naskenovaný, takže přinejhorším by byl i k dispozici.

Máte pro mě ještě místo?
Už ne :-(, už máme krapet víc účastníků než jsme původně počítali (22.6.). Moc si ale vážíme každého, kdo by k nám chtělt.

Mám sennou rýmu / alergii na pyl / ...
Nebudeme tvrdit, že na táboře s trávou nepracujeme a že tu není žádné riziko
. Na druhou stranu, pokud je alergie nějak kontrolovatelná, nemáme s tím problém. Záleží hlavně na tvém úsudku ;-)

Mám nějaký pohybový problém
A kdo dneska nemá, že :-). Opět zálěží na tvém úsudku. Na táboře se budeme hýbat a pracovat, někdy lehce, někdy víc. A jsme si vědomi, že se nám nehlásí maratónští běžci nebo olympijští vzpěrači.

Musím být členem Hnutí Brontosaurus nebo mít zkušenosti s podobnými akcemi?
Ne, samozřejmě, že ne. Dá se říct, že obě následující věty platí. Moc rádi vidíme známé tváře, protože je nám v jejich blízkosti dobře. Čím víc tě neznáme, tím víc jsme na tebe natěšeni. ;-)

Co si určitě nesmím zapomenout vzít (zvláštního)?
Holinky/gumovky/galoše (opravdu je budeš potřebovat), spacák a karimatku (alumatka je nevhodná), pláštěnku, ... (seznam nutností dostaneš poštou i e-mailem)

Co můžu nechat doma?
Hodinky, počítače, mp3 přehrávače, dalekohledy, auta a motorky, lednici a podobné vymoženosti :-)

Kdo jsou organizátoři tohoto tábora?

Ája Ája Pravá ruka hlavního organizátora, šéfka přes program, Naše naslouchající máma, která je pro každou špatnost. Jejím životem je zpěv, folklór a tanec.
Eliška Eliška Stále se :-)
Iwet Iwet Vychytralá divoška, co musí být na každé fotce. Zeptejte se jí na cokoli, odpoví i to, co neví :-)
Monika Monika

Nenápadný tichý tvor, který je vždy po ruce, když je zapotřebí, cokoliv neví najde vám v knihách. Nejvíce se sní setkáte v kuchyni a u ohně.

Oli Oli

Olča, slyší na jméno Oli. Ráda se směje, spí a nechá se drbat za uchem. Je závislá na pohybu, čerstvém vzduchu a příjemné společnosti. Ve volném čase jezdí na kole, čte, zahradničí a zkouší Aikido.

Filip Filip Seběvědomý sportovec, vždy plný nápadů, energie. Jeho doménou je sci-fi.
Pavel Pavel

Klidný a přemýšlivý mudrlant, který i přes svůj věk věří na pohádky a skřítky... hlavně ty co žijí v počítačích.

Králíček Králíček Nezdolný a výkonný člen týmu. Jeho energie přesahuje energii Duracellu. Čerstvě školený potapěč, který vás vyloví z hlubin našeho rybníka. Vždy veselý a hravý, hlavně v přítomnosti mladých dam.
Chuligán Zdenda Hlavní organizátor, medvěd a zdravotník, rád spí a nerad je buzen (moc brzo dopoledne), dojem na něj uděláš například svým uměním rozdělat oheň a přípravou ňam ňam (černého) čaje :-)

A mezi své společné vlastnosti řadíme například (nehodící si škrtni :-P): milost, sympatičnost, chytrost, moudrost, krásu, sílu, vytrvalost, umění toho a onoho, vzdělanost, extro a introvertnost, veselost, loajalitu, šetrnost, čestnost, rozhodnost, empatičnost, asketismus, odvážnost, trpělivost, toleranci, ... a samozřejmě upřímnost, skromnost a pravdomluvnost :-).

Závan z loňska

Loni jsme v trochu jiném složení týmu organizovali tábor Jeden svět, jehož fotogalerie si můžeš prohlédnout.

Účastníci táboru v potáborové anketě průměrně udělili hodnocení 1.0 za přístup organizátorů, 1.5 za fungování tábora, 1.3 za práci, 1.3 za program a 1.1 za atmosféru (v rozmezí 1 za nejlepší a 5 za nejhorší).

A na otázku Co ti akce dala či vzala? například psali:

  • Dala - nadšení, energii, otevřela oči, dala přátele; Vzala ... Nic :)
  • Určitě mě hodně změnila a změnila pár mých názorů. Jsem vděčný, že jsem tady mohl být a být součástí úžasné party lidí, ač rozdílných tak fungujícím jako jeden nerozlučný celek.
  • Myslím, že jsem si sáhla na dno svých sil, hlavně na začátku. Tábor mě určitě změnil k dobrému. Poznala sem spoustu zajímavých lidí.
  • Radost z práce v super partě, otestování své fyzické kondice a komunikativních schopbností. Nové přátele a zážitky a nové možnosti trávení volného času do budoucna.

(A proč bychom to tu nenapsali, když máme radost z toho, že se akce líbila, no né? :-))

Ale každý tábor je v něčem jiný, přijeď ochutnat! :-)

NázevHic sunt leones
Termín14.-24.7.2010
KdeŠimanov, Vysočina
Kontaktleones@slunovrat.info, 737 336 364
ČinnostKosení a hrabání trávy v přírodně cenné lokalitě
Co s sebou

Informace ti včas pošleme emailem nebo poštou.

OrganizátořiZdeněk Zdenda Blaha, Strašidýlko Ája, Monika Hampacherová, Tom, Eliška Kamrádová, Pavel Krejčí, Olga Kukrálová, Iwet, Filip Machálek